Településünkön számos problémát okoz a közterületre kivezetett csapadékvíz, mely Az országos településrendezési és építési követelményekről 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet 47.§ 8, 9, 10. bekezdései alapján tilos.
(8) A telek, terület csapadékvíz-elvezetési rendszerét úgy kell kialakítani, hogy a víz a terepen és az építményekben, továbbá a szomszédos telkeken és építményekben, valamint a közterületen kárt (átázást, kimosást, korróziót stb.) ne okozzon, és a rendeltetésszerű használatot ne akadályozza.
(9) A csapadékvíz a telken belül elszivárogtatható, ha ez a telek és a szomszédos telkek, továbbá az építmények állékonyságát és rendeltetésszerű használatát nem veszélyezteti.
(10) A telekről csapadékvizet a közterületi nyílt vízelvezető árokba csak zártszelvényű vezetékben és az utcai járdaszint alatt szabad kivezetni. Amennyiben a vízelvezető árok a közút tartozéka, úgy abba a környezetéből - a telkekről - csapadékvíz bevezetése csak az út kezelőjének hozzájárulásával történhet.
A rendelet 10. pontja bizonyos esetekben közútkezelői hozzájáruláshoz köti a csapadékvíz kivezetést, mely kérésének elmulasztása A közösségi együttélés alapvető szabályairól és ezek elmulasztásának jogkövetkezményeiről 28/2013 (XII.19.) helyi rendeletének 7.§ t. pontja alapján:
Közösségi együttélés szabályaival ellentétes magatartást követ el, aki:
t) engedély nélkül vagy engedélytől eltérő módon közutat elzár, a közúton, az alatt vagy a felett építményt vagy más létesítményt, illetőleg ezekhez csatlakozást létesít;
A 28/2013(XII.19.) rendelet 3. § (1) bekezdése alapján:
(1) E rendeletben meghatározott a közösségi együttélés alapvető szabályaival ellentétes magatartás elkövetőjével szemben ötezer forinttól százötvenezer forintig terjedő közigazgatási bírság szabható ki.
Ezúton hívjuk fel Mogyoród lakosságának a figyelmét, hogy a fent hivatkozott rendeletekben foglaltakat folyamatosan ellenőrizni fogjuk és amennyiben szükséges szankcionáljuk
zok be nem tartását.
Paulovics Géza
polgármester